✔ 55 označených cest ✔ kurzy ✔ teambuildingy

O nás

Kdo jsme a co nabízíme

S láskou provozujeme jedno z největších bouldrových center v Evropě, a to již od roku 2004. Za tu dobu se z Lokal Bloku stalo oblíbené místo pražských lezců a můžete tu potkat ty nejlepší české závodníky. Naším cílem je ale především nadchnout pro bouldering další kluky a holky, protože bouldrovat... bouldrovat je nejvíc!:) Tenhle sport je cool, bezpečný, levný, provozovat ho můžete venku i uvnitř a navíc získáte nebezpečně hezká těla.

 

Kromě toho, že si u nás skvěle zalezete, tak vám rádi také poradíme se vším, co s lezením souvisí. Pokud se rozhodnete jít do toho naplno, můžete si objednat jeden z mnoha našich kurzů, buď v partě nebo individuálně. A až objevíte svůj skrytý talent, vyrazíte na naše závody Bouldering Session.

 

Kdo najde své nadání pro lezení takřka určitě, jsou děti. V Lokal Bloku máme vlastní lezeckou školku i školu, na naše dětské kurzy chodilo loni přes 200 dětí každý týden. A navíc jsme pro ně v září 2016 otevřeli i nové prostory. Vezměte své potomky a dorazte, uvidíte sami, jak je lezení chytne. Třeba jednou vyhrají i našeho Pražského opičáka.

Co to je bouldering

Bouldering je jednou z forem sportovního lezení. Stěna má maximální výšku 4,5 m a lezci padají do vysokých matrací, které pokrývají celou podlahovou plochu. K boulderingu není potřeba žádné vybavení, stačí sportovní oblečení a měkké tenisky, případně lezecké boty. Díky tomu jde o finančně nenáročný sport dostupný široké veřejnosti.

 

Bouldering je zároveň velice zdravý sport namáhající rovnoměrně všechny části těla. Lezec „nese“ pouze svoji váhu, takže nehrozí, že by přecenil své síly přílišnou zátěží. I proto je bouldering vhodný i pro malé děti. Doporučený věk pro začátek je 5 let. Děti se učí koordinovat své pohyby a využívat svoji sílu. Dospělí pak boulderingem kompenzují sedavé zaměstnání, profesionální sportovci jej mnohdy využívají jako doplňkový sport. 

Rady pro první návštěvu

Na lezení si připravte oblečení, které je vám pohodlné. V létě vám bude stačit tílko a ¾ kalhoty (zabrání oděru kolen), v zimě si nezapomeňte přibalit i mikinu. 

 

Před první návštěvou nemusíte investovat do koupi nových lezeckých bot. Rádi Vám u nás lezecké botky zapůjčíme. Pokud se rozhodnete pro koupi vlastních bot, věnujte se výběru pečlivě.  Každá noha je individuální a stejně tak i požadavky nositele, proto vyzkoušejte několik různých typů bot od několika výrobců. Ve specializovaných obchodech najdete většinou i malou provizorní stěnku, kde si můžete vyzkoušet, jak boty na nohou sedí na jednotlivých stupech. Pro začátečníky se dá obecně doporučit spíše pohodlnější bota, která nemá agresivní tvar. Přesto by měla těsně obepínat nohu a zvláště prsty tak, aby dovolila přenést veškerou váhu těla do špiček. 

 

Proti pocení se na ruce používá magnézium, které si buďto můžete přímo na místě zapůjčit nebo rovnou koupit. Budete-li se věnovat pouze boulderingu, doporučujeme koupit větší pytel, kam se vám pohodlně vejdou obě ruce. Budete-li bouldering kombinovat i s lezením na laně, stačí vám menší pytlík, který se dá nosit zavěšený kolem pasu a kam se vejde vždy jen jedna ruka. 

 

Při návštěvě bouldrovky myslete především na pravidlo, že lezec má vždy přednost! Nikdy proto nechoďte nebo nestůjte pod lezcem, který právě leze, a pokud někoho vidíte tak stát, upozorněte ho na to.

 

Před lezením se vždy pečlivě rozcvičte, rozpohybujte a především dbejte na to, abyste před začátkem lezení měli dobře prohřáté prsty na rukou. 

 

Po rozcvičení by mělo následovat takzvané "rozlezení", které by vás mělo připravit na samotné bouldrování. K rozlezení je dobré si na stěně vybírat velké chyty, na kterých se budete držet otevřeným úchopem. 

 

Vhodné je obtraverzovat kus bouldrovky, měli byste přitom mít natažené ruce a nohy v adekvátní výšce.

 

Po rozlezení a rozcvičení se můžete vrhnout na samotné lezení. Většina bouldrovek má připravené označené cesty v různé obtížnosti. Neváhejte se proto zeptat obsluhy, jaké cesty jsou nejlehčí a jak na ně. Obvykle je první chyt označen cedulkou s popisem cesty. Na prvním chytu se vždy startuje oběma rukama, dále se postupuje po označených chytech a cesta je zakončena posledním chytem, který je označen dvěma pásky a drží se opět oběma rukama. 

 

Na konci lezení myslete vždy na protažení, důležité je protáhnout si především horní polovinu těla, která je při lezení více namáhaná, nezapomínejte ale ani na nohy. Protahovací cviky by měly být prováděny pomalu a bez násilí. 

(sepsala naše instruktorka Karina)

Ceník

Ceník platný od 1.1.2024

Dospělí 

Všední dny                                                         hotově/permanentka

-         příchod do 16:00                                           150,-/130,-

-         příchod po 16:00                                           180,-/150,-

-         příchod po 20:00                                          150,-/130,-

 

Víkend a svátky (je-li otevřeno)

-         vstupné celý den                                             180,-/150,-

 

Nelezoucí doprovod vždy                                               100,-

Děti a Studenti

děti 2-15let                         110,-

studenti* 16-26let              130,-

* student je povinen se prokázat platným studentským průkazem či kartou ISIC 

 

Půjčovné

lezečky (EUR 27-48), magnézium               á 50,-

 

Při příchodu na stěnu je vybírána záloha 200,- Kč. Z této zálohy je při odchodu návštěvníkovi odečtena cena vstupného, případně půjčovného či občerstvení. Návštěvníci s permanentkou zálohu neplatí.

 

Permanentka

První kredit 3.000 Kč + 100 Kč vratná záloha na magnetickou kartu.

Permanentku je možné dále dobít na jakoukoliv částku přesahující 1.500 Kč.

Ceny kurzů

Dětské kurzy
Školka 1, Školka 2          3.300  Kč/pololetí (lekce 1x týdně/60 minut)
Ostatní kurzy                   3.900 Kč/pololetí (lekce 1x týdně/90 minut)
                                         
 
Dospělácké kurzy          3.000 Kč/12 lekcí (lekce 1x týdně/90 minut)
 
Více informací o kurzech naleznete zde.
 

Pronájem stěny

Po domluvě je možné si pronajmout celou stěnu, nebo jen její část.

Pro více informací či objednání pronájmu nás, prosím, kontaktujte na e-mailu stena@lokalblok.cz.

Možnosti placení

Na stěně je možné platit pouze hotově, platební karty nepřijímáme. Na místě je také možné platit kartou MultiSport, Benefit plus či poukázkami Sodexo (Flexi Pass, Relax Pass, Dárkový Pass).

Po domluvě je rovněž možné platit přes fakturu: zašlete svou objednávku s kompletními fakturačními údaji na e-mail stena@lokalblok.cz. Na jejím základě vystavíme fakturu a po platbě provedené na náš účet vám bude vystavena či dobita permanentka na vstup na bouldrovku v požadované hodnotě.

Půjčujeme

Pouze na naši stěnu

Půjčovné lezecké obuvi 50 Kč

Půjčovné maglajzu 50 Kč

Mimo naši stěnu

Pokud jste se stále ještě nerozhodli pro koupi své vlastní bouldermatky, můžete si ji u nás zapůjčit! Zatím u nás najdete dva kusy od značky Ocún a to bouldermatky Moonwalk a Dominator. Obě jsou dvoudílné, rozložitelné dvěma způsoby a navržené pro ty nejnáročnější. Liší se od sebe konstrukcí a materiálem jádra a z toho plynoucí rozdílnou tloušťkou. Dominator je o dobrých 20 mm silnější (tloušťka celkem 130 mm).

 

Bouldermatka Ocún Moonwalk/Dominator

200,-/den + 2.000,- vratná záloha

Podmínky jsou jednoduché: zeptáte se na recepci stěny, případně nás kontaktujete na telefonu 608 880 617 nebo napíšete e-mail na stena@lokalblok.cz. Bouldermatku si na volný termín rezervujete a ve smluvený den si ji přijdete na recepci vyzvednout. Zkontrolujete spolu s obsluhou recepce její stav, sepíšete protokol, zaplatíte zálohu a hurá na skály! Ve smluvený den zase bouldermatku vrátíte, zkontrolujeme společně její stav a ze zálohy vám bude odečteno půjčovné.

"jungle" upozornění

V odpoledních hodinách ve všední dny cca 15 - 18h mají v prostoru JUNGLE (spodní dětská část stěny) přednost dětské kurzy. Snažte se vyhnout především kurzům Škoka I a Školka II nebo se informujte na recepci stěny. Děkujeme za pochopení. Rozpis našich kurzů najdete zde. 

Provozní řád

LOKAL BLOK

Provozní řád lezecké stěny

Lezecká stěna LOKAL BLOK slouží výhradně pro provozování boulderingu a souvisejících sportovních aktivit. Prvořadými povinnostmi všech návštěvníků je bezpodmínečné dodržování tohoto provozního řádu, pokynů pracovníků recepce a instruktorů a nepřeceňování vlastních dovedností a sil. Dodržováním těchto základních povinností je zajištěna Vaše bezpečnost při provozování této sportovní aktivity a je tím předcházeno vzniku újmy na Vašem zdraví, jakož i škod na našem majetku či zdraví a majetku třetích osob, případně nemajetkové újmy. Všichni návštěvníci lezecké stěny jsou povinni se seznámit s ustanoveními tohoto provozního řádu a řídit se jimi, což potvrdí svým podpisem před prvním vstupem na lezeckou stěnu a při každé změně provozního řádu.

 

                             Definice pojmů pro účely tohoto provozního řádu

Bouldering: sportovní aktivita spočívající v lezení na malých skalních blocích nebo nízkých skalách. V případě lezecké stěny LOKAL BLOK tato sportovní aktivita spočívá v lezení na umělých lezeckých stěnách a profilech, a to bez jakéhokoliv jištění, s dopadovou matrací. Pro účely tohoto provozního řádu se za bouldering považují i související sportovní aktivity jako např. posilování, obratnostní trénink, pohyb na slackline, apod.

Lezecká stěna: uzavřený vnitřní prostor vybavený umělými lezeckými profily, dopadovými matracemi a vybavením pro trénink souvisejících sportovních aktivit.

Návštěvník: návštěvníkem se rozumí každá osoba, která provozuje bouldering nebo se zdržuje v prostoru lezecké stěny.

Mladistvý: osoba starší 15 let a mladší 18 let.

Dítě: osoba mladší 15 let.

Instruktor: osoba určená provozovatelem, mající oprávnění vykonávat činnost instruktora lezení na umělých stěnách na základě absolvování akreditovaného vzdělávacího programu. Osoba dohlížející na dodržování provozního řádu.

Kurzista: návštěvník provozující bouldering na lezecké stěně pod dozorem instruktora v rámci kurzu organizovaného provozovatelem.

Pracovník recepce: osoba určená a proškolená provozovatelem, odpovědná za evidenci osob vstupujících na lezeckou stěnu. Osoba dohlížející na dodržování provozního řádu.

Provozovatel: spolek LOKAL BLOK, z.s., IČO: 270 19 501, sídlem Náměstí 14. října 2173/10, Smíchov, Praha 5.

 

 

Zásady a pravidla pro provozování boulderingu a souvisejících sportovních aktivit, povinnosti návštěvníků

 1. Všichni návštěvníci lezecké stěny berou na vědomí, že provozují bouldering na vlastní odpovědnost a nebezpečí.
 2. Každý návštěvník lezecké stěny je před započetím sportovních aktivit povinen zhodnotit svůj aktuální zdravotní stav, fyzické možnosti, jakož i své schopnosti a zkušenosti s boulderingem. Provozovatel doporučuje osobám mladším 18 let, osobám bez zkušeností s boulderingem a začátečníkům, provozovat bouldering pod dozorem instruktora; tuto službu je možné si objednat předem na tel. č. 608 880 617. Provozovatel nenese odpovědnost za újmu na zdraví návštěvníků, která vznikla v důsledku přecenění vlastních schopností či zdravotního stavu.
 3. Provozovatel zásadně nedoporučuje provozovat bouldering osobám se zdravotními potížemi, zejména s kardiologickými potížemi, těhotným ženám apod., jakož i osobám s jakýmkoliv fyzickým či psychickým omezením, které by i teoreticky mohlo vést ke vzniku újmy na zdraví či majetku.
 4. Návštěvníkům je přísně zakázáno vstupovat na lezeckou stěnu a provozovat bouldering pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky. Provozovatel, instruktor nebo pracovník recepce je v této souvislosti oprávněn osobě, která je zjevně pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky, vstup na lezeckou stěnu odepřít, popř. takovou osobu z lezecké stěny vykázat, a to bez nároku na vrácení vstupného. Toto ustanovení se vztahuje i na případnou konzumaci alkoholu či jiné návykové látky během pobytu na lezecké stěně. Provozovatel v této souvislosti upozorňuje návštěvníky, že v případě porušení tohoto ustanovení provozovatel nenese odpovědnost, a to ani zčásti za jakoukoli újmu, kterou tato osoba způsobí sobě, jiným osobám nebo na jejich majetku.
 5. Bouldering na lezecké stěně mohou provozovat pouze osoby, které:
 • uhradily příslušné vstupné podle platného ceníku nebo zálohu, splňují požadavky, kladené na ně tímto provozním řádem, byly zapsány do elektronické evidence návštěvníků a svým podpisem stvrdily seznámení se s aktuálním provozním řádem lezecké stěny;
 • tak budou činit pod dozorem instruktora v rámci kurzu, a které uhradily příslušný poplatek za kurz podle platného ceníku, splňují požadavky, kladené na ně tímto provozním řádem, byly před první lekcí kurzu zapsány do elektronické evidence a svým podpisem stvrdily seznámení se s aktuálním provozním řádem lezecké stěny.
 1. Návštěvníci jsou povinni odkládat cennosti (šperky, peněžní hotovost, kreditní karty, klíče od automobilu a bytu, fotoaparáty, mobilní telefony, apod.) do trezoru, který se nachází na recepci.
 2. Každý návštěvník starší 15 let (včetně) je povinen nechat se zapsat před prvním vstupem na lezeckou stěnu do elektronické evidence návštěvníků a dále je povinen svým podpisem stvrdit seznámení se s aktuálním provozním řádem lezecké stěny. Svým podpisem návštěvník potvrzuje, že se důkladně seznámil s obsahem provozního řádu a zároveň se zavazuje jej bezvýhradně dodržovat. Na vyžádání pracovníka recepce je povinen též prokázat svou totožnost a věk předložením dokladu totožnosti či jiného identifikačního průkazu s fotografií.
 3. Mladiství mohou provozovat bouldering na lezecké stěně samostatně pouze pod podmínkou, že předloží prohlášení, že mají dostatek zkušeností, dovedností a schopností k provozování boulderingu a s provozováním boulderingu souhlasí i jejich zákonní zástupci. Toto prohlášení je k vyzvednutí na recepci lezecké stěny nebo ke stažení na www.lokalblok.cz. Provozovatel těmto návštěvníkům důrazně doporučuje, aby provozovali bouldering pouze pod dohledem instruktora; tuto službu je možné si objednat předem na tel. č. 608 880 617.
 4. Děti mohou provozovat bouldering a mají povolen vstup na lezeckou stěnu pouze v doprovodu instruktora, zákonného zástupce nebo jiné dospělé osoby, která za ně po celou dobu pobytu na lezecké stěně plně zodpovídá (dále jen „Dohlížející osoba“). Provozuje-li bouldering dítě mimo kurz pořádaný provozovatelem, je Dohlížející osoba povinna nechat se zapsat do elektronické evidence návštěvníků a dále je povinna  svým podpisem stvrdit seznámení se s aktuálním provozním řádem lezecké stěny a není-li Dohlížející osoba zároveň zákonným zástupcem dítěte, předloží Prohlášení o převzetí odpovědnosti za svěřené dítě, které je k vyzvednutí na recepci lezecké stěny nebo ke stažení na www.lokalblok.cz.
 5. Kurzista nebo návštěvník, který provozuje bouldering pod dozorem instruktora v rámci individuální lekce, je povinen bezodkladně informovat svého instruktora, pokud jeho aktuální zdravotní stav či fyzické možnosti již neumožňují pokračovat v lekci či v konkrétním úkonu, a v takovém případě je návštěvník nebo kurzista povinen svoji sportovní aktivitu okamžitě ukončit.
 6. Každý návštěvník je povinen chovat se tak, aby neohrožoval či neomezoval ostatní návštěvníky. Každý návštěvník je povinen podřídit se pokynům pracovníka recepce či instruktora.
 7. Je zakázáno vstupovat do lezecké cesty jinému návštěvníkovi. Je zakázáno provozovat bouldering naboso a ve venkovní obuvi. Je zakázáno pohybovat se pod lezoucím návštěvníkem.
 8. Každý návštěvník je povinen dodržovat zásady protipožární prevence. Každý návštěvník je povinen předcházet vzniku újmy na zdraví či majetku.
 9. Každý návštěvník je povinen udržovat na lezecké stěně čistotu a pořádek. Každý návštěvník je povinen dodržovat zákaz kouření a požívání alkoholu či jiné návykové látky na lezecké stěně.
 10. Utrpí-li návštěvník na lezecké stěně zranění, je povinen jej bezodkladně nahlásit pracovníkovi recepce nebo instruktorovi; stejnou povinnost má návštěvník i v případě pouhého podezření na možné zranění. Takto nahlášené zranění či podezření na zranění bude pracovníkem recepce zaevidováno v knize úrazů, přičemž návštěvník je povinen k tomuto zápisu připojit svůj podpis. V případě výskytu úrazu na lezecké stěně je návštěvník povinen poskytnout zraněnému první pomoc a/nebo neprodleně kontaktovat pracovníka recepce. Drobná poranění je možno ošetřit na místě; lékárnička se nachází u pracovníka recepce. V případě potřeby přivolá pracovník recepce lékaře.
 11. V případě provozování boulderingu pod dozorem instruktora v rámci individuálních či pravidelných kurzů, případná odpovědnost provozovatele na lezecké stěně trvá pouze po dobu trvání lekce. Kurzisté se mohou pohybovat na lezecké stěně pouze po dobu trvání lekce. Kurzisté (děti) mají povolen vstup na lezeckou stěnu pouze pod dozorem instruktora a jsou povinni po skončení lekce lezeckou stěnu opustit. Zákonný zástupce kurzisty (dítěte) je povinen vyčkat před zahájením lekce na příchod instruktora, kterému předá dítě, a po skončení lekce je povinen dítě převzít. Pokud si rodič dítě ihned po skončení lekce nepřevezme, instruktor jej ponechá u východu z lezecké stěny; v takovém případě nenese provozovatel ani instruktor odpovědnost za porušení povinnosti rodičem.
 12. Každý návštěvník je povinen bez zbytečného odkladu ohlásit pracovníkovi recepce nebo instruktorovi jakékoliv zjištěné technické závady na lezecké stěně včetně uvolněného chytu, poškození dopadové matrace či jiné vady technického charakteru a zároveň je povinen na tuto skutečnost upozornit i jiného návštěvníka, který má záměr do poškozené cesty nastoupit nebo by chtěl tuto poškozenou část lezecké stěny jinak použít.
 13. Provozovatel, pracovník recepce či instruktor jsou oprávněni kdykoli vykázat z lezecké stěny osobu, která porušuje ustanovení tohoto provozního řádu, zásady bezpečného lezení nebo základní pravidla slušného chování a svým jednáním ohrožuje či omezuje ostatní návštěvníky - a to bez nároku na vrácení vstupného. Provozovatel si vyhrazuje právo neumožnit vstup osobě, která se takovéhoto porušování provozního řádu nebo základních pravidel slušného chování na lezecké stěně dopustila v minulosti.
 14. Návštěvník svým podpisem potvrzujícím seznámení se s aktuálním provozním řádem lezecké stěny.
 15. Tento provozní řád je platný od 25. 5. 2018. Provozovatel si vyhrazuje právo v případě potřeby měnit nebo nahradit tento provozní řád. Za jakékoliv podněty ke změně nebo doplnění předem děkujeme

Partneři

Toto jsou naši partneři, kterým děkujeme!

 

Namche

Alpsport
Alturas
Apex for climbing
Brown-Forman
CityBee
Česká unie sportu
Český horolezecký svaz
EventSupport
Fyziokinesis
Hlavní město Praha
Kofola
Makak
Městská část Praha 5
Namche
NorskaModa.cz
Plzeňský Prazdroj
Rybář stavební s.r.o.
Singing Rock
Skafandr
Sporťáček
Šachta a Špaček

Podporované projekty

Podporujeme tyto projekty

Projekt out of home
Mára Holeček expedice wild challenge
Kari traa Urban training
Epo survival
Epo trail maniacs
Koloběh Říp - Praha
Ramaton
Domov pro zrakově postižené PALATA
Boulderingový průvodce Děčínský Sněžník
Boulderingový průvodce Ostaš
Barevný svět dětí - projekt kámoš

Loga ke stažení

Logo základní

LokalBlok Black (EPS)
LokalBlok Black (PNG)
LokalBlok Blue-Black (EPS)
LokalBlok Blue-Black (PNG)
LokalBlok Blue-White (EPS)
LokalBlok Blue-White (PNG)
LokalBlok Orange-Black (EPS)
LokalBlok Orange-Black (PNG)
LokalBlok Orange-White (EPS)
LokalBlok Orange-White (PNG)
LokalBlok White (EPS)
LokalBlok White (PNG)
LokalBlok Wine-Black (EPS)
LokalBlok Wine-Black (PNG)
LokalBlok Wine-White (EPS)
LokalBlok Wine-White (PNG)

Logo nápis

LokalBlok napis Black (EPS)
LokalBlok napis Black (PNG)
LokalBlok napis LGray (EPS)
LokalBlok napis LGray (PNG)
LokalBlok napis White (EPS)
LokalBlok napis White (PNG)

Logo štětec

LokalBlok stetec Black (EPS)
LokalBlok stetec Black (PNG)
LokalBlok stetec Blue (EPS)
LokalBlok stetec Blue (PNG)
LokalBlok stetec Orange (EPS)
LokalBlok stetec Orange (PNG)
LokalBlok stetec White (EPS)
LokalBlok stetec White (PNG)
LokalBlok stetec Wine (EPS)
LokalBlok stetec Wine (PNG)